Choroby męskie – gdy mężczyzna ma problem z erekcją

choroby-meskie-gdy-mezczyzna-ma-problem-z-erekcja

Przede wszystkim – nie ma się czego wstydzić. To właśnie wstyd sprawia, że mężczyźni nie chcą przyznać się do swoich zdrowotnych problemów, a to właśnie w funkcjonowaniu organizmu zachodzą zmiany, które powodują problemy z erekcją. Ni można tego lekceważyć. Należy zgłosić się do lekarza i zasięgnąć porady, ponieważ w przeciwnym razie można sobie poważnie zaszkodzić, jeśli przypadłość ta nie zostanie zdiagnozowana i leczona. Dlatego właśnie należy jak najszybciej przezwyciężyć wstyd i udać się do specjalisty.

Jak zaczynają się problemy z erekcją?

Zaburzenia erekcji nie muszą bezpośrednio wiązać się z wiekiem. Czasem powodem okazuje się zbyt wysoki poziom cholesterolu, być może również zbyt wysoki poziom cukru. Niekiedy objawy nasilają się w przypadku zbyt dużego poziomu testosteronu oraz prolaktyny we krwi. Jak więc widać, przyczyn może być wiele. Czasem jednak okazuje się, że to właśnie męska psychika zawodzi najmocniej. Nieraz właśnie problem z erekcją podczas stosunku, nawet jednorazowy może sprawić, że chwilowe niedomaganie zamieni się w trwały problem ze względu na obniżone poczucie wartości na temat swojej atrakcyjności i pewne urojenia, że przestaje się być mężczyzną chociażby ze względu na wiek. Dlatego nigdy jednoznacznie nie można powiedzieć, co jest przyczyną takiego stanu, jeśli zawczasu nie skorzysta się z pomocy i porady androloga, seksuologa, być może urologa, a nawet psychologa. Tylko oni mogą pomóc w zdiagnozowaniu, dlaczego zanika erekcja. Problemy te mogą świadczyć o tym, że przypadek jest dosyć rozległy i należy zastanowić się nad jego rozwiązaniem z szerszego spektrum.

Inne przyczyny ponawiających się problemów z erekcją

Erekcja może nie następować, kiedy mężczyzna ma zbyt niskie poczucie swojej wartości i zaczyna twierdzić, że nie podoła oraz nie spełni w tym momencie oczekiwań swojej partnerki. Niekiedy powodem takiego stanu jest także nadmierne przemęczenie oraz długotrwały, chroniczny stres. Gdy z kolei nadużywa się alkoholu bądź innego rodzaju używek, ciężko nie liczyć się z możliwością  pojawienia się problemów natury seksualnej. Wtedy słaba erekcja podczas stosunku jest jakby częścią długotrwałego stosowania środków blokujących te funkcje.

Jak załagodzić objawy?

Przede wszystkim należy o siebie zadbać. Trzeba wprowadzić zdrowszą dietę, wyeliminować z niej tłuszcze zwierzęce, ale także ograniczyć wszelkiego rodzaju używki, które bardzo szkodzą. Gdy problemem jest erekcja, tabletki wcale nie muszą być pierwszym środkiem, po który należy sięgnąć. Czasem lepiej najpierw przeprowadzić ogólne badania  poszukać pierwotnej przyczyny problemu. Dobrze będzie również pomyśleć o zwiększeniu swojej aktywności fizycznej, a także o ćwiczeniach mięśni miednicy, czyli np. kilkukrotnym wstrzymywaniu moczu podczas jego oddawania i zaciskaniu odpowiedzialnych za to partii mięśniowych.

Zobacz: Choroby męskie – gdy prostata sprawia problemy

Niektórzy sięgają także po żeń szeń. Erekcja, a raczej problemy z nią to przypadłość, w której to zioło ma duże znaczenie wspomagające. Dzięki niemu zwiększa się libido, ponieważ rozkurcza ono naczynia krwionośne, a tym samym pomaga w zwiększeniu przepływu krwi do penisa. Warto zatem najpierw zgłosić się po pomoc lekarską i zgodnie z jego zaleceniami spróbować naturalnych środków poprawy swojej seksualności.