Migrena z aurą: przyczyny, objawy i leczenie

choroby-kobiece-czy-wiemy-ze-jest-migrena-z-aura

Wielu ludzi wie, że istnieje coś takiego jak migrena. Nawet jeżeli sami nigdy nie mieli z nią do czynienia, to z pewnością znają kogoś, kto miał tego typu problemy i kto co jakiś czas zmaga się z takimi nagłymi napadami bólu głowy, które mogą trwać od kilku do kilkunastu godzin. Jednak warto wiedzieć, że sama migrena, może się wiązać nie tylko z bólem, ale także z innymi objawami, które mogą ją przepowiadać, na krótko przed pojawieniem się właśnie bólu. A ponieważ najczęściej na migrenę cierpią panie, to właśnie one najlepiej się znają na tym zagadnieniu.

Warto znać objawy migreny z aurą

Jeżeli ktoś już miał w przeszłości do czynienia z migreną, to z pewnością wie już, po czym ją rozpoznawać, a co się z tym wiąże, wie także, w jaki sposób należy reagować, aby jej skutki były jak najmniej negatywne dla organizmu. Dlatego warto wiedzieć, jakie migrena z aurą objawy ma, tak aby można było się przygotować na ból, jaki się przy niej pojawia. Przede wszystkim warto wiedzieć, że mogą się pojawić mroczki przed oczami i problemy z widzeniem, ale także może się okazać, że przestaniemy czuć jakąś część naszego ciała, albo odwrotnie stanie się ona znacznie bardziej wrażliwa, niż miało to miejsce do tej pory.

Jeżeli wiemy, że u nas najczęściej pojawia się migrena z aurą wzrokową, to ostrzeżeniem przed bólem, powinny być dla nas wszelkiego rodzaju mroczki, zaburzenia widzenia, pojawiające się czarne plamki, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do chwilowej utraty wzroku. Taka migrena z aurą nie jest niczym przyjemnym, zwłaszcza że problemy z paraliżem jakiejś części ciała, mogą się utrzymywać do kilkunastu minut, mogą trwać przez cały czas, kiedy będzie nas bolała głowa, ale także może się okazać, że będą one trwały jeszcze przez kilka dni. Jeżeli dopada nas migrena z aurą jak zapobiegać jej powinniśmy wiedzieć.

Przede wszystkim, do lekarza należy iść, jeżeli pojawia się ona u nas częściej niż dwa razy w miesiącu, bo wówczas będzie on mógł przepisać nam odpowiednie leki, które będą miały za zadanie blokowania u nas takich efektów, a co się z tym wiąże, nie powinny one dopuszczać do pojawienia się takiego bólu. Wspomnieć tutaj też trzeba, że tego typu migrena może być bardzo uciążliwa, dlatego tak ważne jest to, abyśmy regularnie przyjmowali zapisane leki, bo tylko wówczas będziemy mieli szansę zmniejszyć skutki takiej migreny, a jeżeli się ona pojawi, to będzie szansa, że przejdziemy ją łagodniej.

Koniecznie zobaczmy, z czym musimy się tutaj liczyć, jakie mogą wystąpić objawy, tak abyśmy w razie czego dodatkowo się nie stresowali i żebyśmy wiedzieli, w jaki sposób powinniśmy zareagować. Im więcej będziemy na ten temat wiedzieli, tym łatwiej też będzie nam wyjaśnić u lekarza co się dzieje z naszym ciałem, a także jakie efekty uboczne takiej migreny się pojawiają. Dzięki temu, łatwiej będzie mu przepisać dla nas odpowiednie leki, dzięki którym będziemy mogli w miarę normalnie żyć z tą przypadłością, a także będzie się ona pojawiała znacznie rzadziej niż to miało miejsce do tej pory.