Objawy andropauzy u mężczyzn – czy je znamy?

objawy-andropauzy-u-mezczyzn-czy-je-znamy

Tak jak kobiety w pewnym momencie przechodzą menopauzę, tak panowie w pewnym wieku zaczynają wchodzić w andropauzę. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to naturalna kolej rzeczy. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że taka zmiana w organizmie, wiąże się z różnymi zmianami w zachowaniu. Jeśli będziemy do nich odpowiednio przygotowani, to istnieje spora szansa, że przejdziemy przez ten proces stosunkowo spokojnie.

Jakie są objawy andropauzy u mężczyzn?

Przede wszystkim jeśli chcemy wiedzieć, czy już weszliśmy w ten okres czy jeszcze nie, to powinniśmy się dowiedzieć, jakie są objawy andropauzy u mężczyzn. Może się wówczas okazać, że jeszcze ich nie mamy, albo już je mamy, ale łączyliśmy je z czymś innym. Objawy andropauzy to między innymi większe zaburzenia snu i nerwowość, a także może się okazać, że zaczniemy tracić na wadze, albo odwrotnie zacznie nam przybywać tkanki tłuszczowej.

Andropauza – męska menopauza

Możemy być pewni, że andropauza objawy daje takie, że dość ciężko może nam być jednoznacznie stwierdzić, że wiążą się one właśnie z nią. Nadmierna potliwość, skłonność do depresji czy zaburzenia libido mogą wynikać także z innych problemów, nie mniej jeśli takie sytuacje będą się utrzymywały, a my jednocześnie będziemy wiedzieli, że nie mamy najmniejszych powodów, aby tak się czuć, to możemy być pewni, że jest to właśnie wynik tego, że dopadła nas męska menopauza.

Tak naprawdę nie można z nią walczyć, to jest proces przez który trzeba przejść i najlepiej będzie, jeśli uda się to zrobić w miarę delikatnie. Wiadomo, że każdy mężczyzna przechodzi to inaczej, a świadomość, że nasze gorsze samopoczucie to po prostu objawy andropauzy, również może pomóc w przeżywaniu tego konkretnego okresu w naszym życiu.

Jakie są objawy andropauzy lekarz nam powie

Oczywiście sporo na ten temat możemy poczytać w internecie, jednak w razie czego, warto wiedzieć, że objawy andropauzy u mężczyzn dokładnie może nam przedstawić także lekarz. Co więcej, to właśnie on będzie w stanie stwierdzić, czy nie są one spowodowane jakąś inną sytuacją, innym schorzeniem, które rozwija się w naszym organizmie.

Dodatkowo warto też powiedzieć, że objawy andropauzy w pewnym momencie zaczną ustępować, aż w końcu całkiem znikną, dlatego też warto poczekać, spokojnie przejść przez ten etap, bo jest to po prostu kolejny fragment naszego życia, tak jak to było z etapem dojrzewania. Gorsza sprawność umysłowa, słabsze samopoczucie, czy obniżenie siły mięśni – to także mogą być objawy andropauzy, którymi nie powinniśmy się denerwować.

Czasami trzeba po prostu przeczekać aż coś przeminie i będziemy mogli wrócić do pełni sił. Są takie okresy w życiu człowieka, przez które musi przejść każdy, a to, że będziemy się nimi denerwować z pewnością w niczym nie pomoże. Dlatego też warto się dowiedzieć, jak to wygląda, na co trzeba się przygotować i wówczas łatwiej będzie nam przetrwać ten czas. Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym będziemy tutaj spokojniejsi.